За компаниите кои ќе отпуштат вработен нема помош, најави Спасовски


Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата не можат да најдат заеднички јазик за економските мерки кои им се потребни на бизнисот и граѓаните. ВМРО ДПМНЕ бара од Владата сериозно да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прво место ни е заштитата на здравјето на луѓето, но истовремено спроведуваме и низа мерки за ублажување на ударот врз економијата. Владата го усвои вториот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Вториот економски пакет на Владата вреден 200 милиони евра овозможува директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството, малите и средни ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2. април 2020 (Inpress) – Владата ги донесе уредбите со законска сила за мерките за спас на работните места за фирмите погодени од кризата предизвикана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
| | веќе видена | слични

Вториот сет на мерки најавени од Владата се со многу нејаснотии, а условите се крајно неповолни за текстилниот сектор па оттука и мерките се речиси невозможни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За компаниите кои ќе отпуштат вработен нема помош, најави Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: