Велешкиот градоначалник негативен на тестот откако неговата сопруга се најде во контакт со заболени


Градоначалникот Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни за тестото „Крус вирус“. „Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека според ...
| | веќе видена | слични

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кризите се време кога човечноста е ставена на тест. Ниту заболените од коронавирусот, ниту нашите сограѓани сместени во карантин не треба да бидат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи повторно апелираше да се покаже човечност во време кога земјата се справува со пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Велешкиот градоначалник, Аце Коцевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ говореше за тоа како Велес се справува со кризата од коронавирусот. -Од минатиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска, на редовната прес конференција, Министерот за здравство, Доц. Д-р. Венко Филипче упати порака до сите граѓани дека ова се времиња и ситуации во коишто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елена Иванова, студентка од Струмица која пред дваесетина дена се вратила од студиите во Германија, бидејќи факултетот каде што студира бил затворен, преку ...
| | веќе видена | слични

Се работи за наши граѓани кои се враќааат во својата земја од различни страни на светот. Во вакви моменти секој се чуствува најбезбедно дома, меѓу своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 741 | | | веќе видена

„Јас во СДСМ сретнав многу добри луѓе, многу квалитетни луѓе. Сретнав луѓе кои се со огромни квалитети, луѓе кои сакаат промени, но тие луѓе ги нема во врвот ...
сите 174 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 198 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 393 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велешкиот градоначалник негативен на тестот откако неговата сопруга се најде во контакт со заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: