Тајсон продолжува со своите шокантни приказни: Одев по небото – бев мртов!


Легендарниот боксер Мајк Тајсон зад себе има навистина турбулентно минато и живот во кој помина низ се и сешто. „Челичниот Мајк“ се смета за еден од најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Балканските медиуми пишуваа за босанската пејачка Алма Туцаковиќ кога се омажи за шеик и во Дубаи започна живот со него, но и со неговите 23 жени. Меѓутоа, ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев најверојатно нема да се пензионира летово бидејќи има желба со репрезентацијата да се пласира на Европското ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Интер Антонио Кандрева секако не е среќен поради моменталната ситуација, а најтешко му паѓа што е одвоен од семејството. Играчот за врска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во третиот дел од интервјуто за „Калчомеркато“, Горан Пандев меѓудругото зборува и за неговиот престој во Наполи. Пандев после Интер замина за Наполи.„Кога ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев во третиот дел во интервјуто за „Калчомеркато“, зборува за трансферот во Наполи, потоа „одисејата“ во Истанбул, враќањето во Италија и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 657 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Настаните во САД поврзани со убиството на Флојд Џорџ се прелееја и во Германија. Па така неколкумина фудбалери на средбите од Бундеслигата викендов, ...
сите 231 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајсон продолжува со своите шокантни приказни: Одев по небото – бев мртов!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: