Се гради монтажна болница со 130 кревети веднаш до Инфективна


Глумицата и експратеничка на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил ги коментира настапите на нејзината сопартијка, вицепремиерката и министерка за ...
| | веќе видена | слични

Поранашната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска, смета дека монтажната болница која со денови ја промовираат скопскиот градоначалник Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на Facebook објави дека е поставена мобилната подвижна болница, со што двојно се зголемува капацитетот на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Соработката на Министерството за одбрана и Армијата со Министерството за здравство и Град Скопје денес резултираше со целосно поставување на армиската мобилна ...
| | веќе видена | слични

Во услови на криза и епидемија покажавме дека институциите можат извонредно да брзо и квалитетно да соработуваат и да ги решат проблемите. Нешто што многу ...
| | веќе видена | слични

Целосната инсталација, целосното ставање во функција на мобилната болница, поставена во кругот на Универзитетската клиника за инфективни болести, ќе биде во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фантастично е координирана институционалната соработка меѓу Миистерството за здравство, Министерството за одбрана и Градот Скопје, кои овозможија денеска и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 237 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 343 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 362 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се гради монтажна болница со 130 кревети веднаш до Инфективна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: