Заев и Анѓушев прогнозираат дупка во буџетот од 2 милијарди евра


3 копии

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата не можат да најдат заеднички јазик за економските мерки кои им се потребни на бизнисот и граѓаните. ВМРО ДПМНЕ бара од Владата сериозно да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прво место ни е заштитата на здравјето на луѓето, но истовремено спроведуваме и низа мерки за ублажување на ударот врз економијата. Владата го усвои вториот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вториот економски пакет на Владата вреден 200 милиони евра овозможува директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството, малите и средни ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2. април 2020 (Inpress) – Владата ги донесе уредбите со законска сила за мерките за спас на работните места за фирмите погодени од кризата предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Најбргу ќе стигнат средствата од Меѓународниот монетарен фонд од странските ликвидносни инјекции, кои се очекува најверојатно да стигнат во текот на месецов, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 608 | | | веќе видена

„Јас во СДСМ сретнав многу добри луѓе, многу квалитетни луѓе. Сретнав луѓе кои се со огромни квалитети, луѓе кои сакаат промени, но тие луѓе ги нема во врвот ...
сите 174 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 151 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 298 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Анѓушев прогнозираат дупка во буџетот од 2 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: