Мигрантите од турско-грчката границата во карантин

Стар турски танкер, кој тргнал од пристаништето Алиага во Турција, вчера наутро бил забележан сомнително да плови во морскиот дел меѓу грчките острови Самос и ...
| | веќе видена | слични

Малолетните мигранти кои се наоѓаат во Грција, следната недела најверојатно ќе бидат пренесени во Луксембург, објави претседателката на Европската комисија, ...
| | веќе видена | слични

Турција ја напушти првата виртуелна конференција на НАТО поради спорот со Грција околу мигрантите, пренесува порталот „Катимерини“. За време на разговорите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на бегалци и мигранти кои престојуваат во центрите за прием и регистрација на пет грчки острови во првото тримесечје од годинава се намалил за 5,3 отсто ...
| | веќе видена | слични

Бегалскиот камп „Рицона“ во близина на грчкиот остров Евиа од денеска е во 14-дневен карантин, откако беше потврдено дека 20 лица се заразени со Ковид-19, по ...
| | веќе видена | слични

„Со одбивање да се придржуваат до привремениот механизам за трансфер на апликанти за меѓународна заштита, Полска, Унгарија и Чешката Република ги прекршија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 689 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 331 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 563 | | | веќе видена

Погребот на Џорџ Флојд, по чија насилна смрт започна бран на протести во САД, ќе се случи во четврток.Информациите ја објави гувернерот на Минесота, Тим ...
сите 224 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 211 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мигрантите од турско-грчката границата во карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: