Чибишев: Прашалникот се покажа како грешка, треба да се тестираат што е можно повеќе луѓе

Tреба да се тестираат што е можно повеќе луѓе бидејќи селектирањето според сегашниот прашалник се покажа како грешка рече во „Што не е јасно“ на „Алфа“ доктор ...
| | веќе видена | слични

Мислењата околу носењето заштитни маски се поделени. Во разговор за Скај њуз, д-р Ричард Пебоди, водач на тимот на Европската Светска здравствена организација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се олабават мерките и граѓаните послободно да живеат за да се навикнеме на болеста па и да стекнеме колективен имунитет, вели енфектологот професор Вело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Професорот по интерна и ургентна медицина на Факултетот за медицински науки при Универзитетот “Гоце Делчев“, во Штип, доктор Андон Чибишев, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Во Северна Република Македонија малку граѓани се тестирани, и сега сме во фаза кога треба на големо да се тестираат што повеќе луѓе, вели во изјава за „ “, ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во кризните подрачја во Дебар и Центар Жупа полека се смирува, вели примариус докторот Драган Клопчевски (60), специјалист интернист со над 30 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До сега на ниту едно од починатите лица од ковид-19 во нашата држава не е направена обдукција, бидејќи е утврдено дека се починати од инфекција од вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Се уште не е познато колку време коронавирусот се задржува во телото кај починато лице. Директорот на Институтот за судска медицина и криминалистика во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чибишев: Прашалникот се покажа како грешка, треба да се тестираат што е можно повеќе луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: