650 вработени од „Маркарт Македонија“ одат на колективен одмор

Компанијата "Tesla" ги отпушта работниците со договори за работа на определено време од фабриките за производство на автомобили и акумулатори во Калифорнија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одложено е продолжението на производство во германската фабрика „Дрекслмајер" во Кавадарци, поради коронавирусот. Претходно, најголем дел од околу 5.000 ...
| | веќе видена | слични

Вработените во германската компанија „Дрекслмајер“ и во наредниот период остануваат дома – одлучи менаџментот на компанијата. Ваквата одлука уследи поради ...
| | веќе видена | слични

Автомобилските производители веќе го заменија своето производство на возила со производство на респиратори, вентилатори, маски, заштитни визири и секаков вид ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради пандемијата на коронавирус на светот му се заканува глобален недостиг на кондоми, известуваат претставниците на најголемиот светски производител на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 367 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 547 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 356 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата ...
сите 305 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

650 вработени од „Маркарт Македонија“ одат на колективен одмор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: