ООН: 25 милиони луѓе би можеле да останат без работа

7 копии

Соединетите Американски Држави се во лоша ситуација заради пандемијата на коронавиурост, каде бројката на заразени се очекува на надмине 250.000. Дополнителен ...
| | веќе видена | слични

Во САД, останале без работа 6,6 милиони работници среде пандемијата од коронавирус. Повеќе од 6,6 милиони Американци се пријавиле за помош во случај на ...
| | веќе видена | слични

Над 6,65 милиони луѓе во Америка поднесоа минатата недела поднесоа барања за помош за невработени откако добиле отказ. Последните официјални податоци укажуваат ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 6,6 милиони Американци останала без работа за една недела, додека економијата на САД плаќа висока цена на пандемијата на коронавирусот. Ова е двојно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 6,65 милиони луѓе во Америка поднесоа барање за помош за невработени поради добивање отказ минатата недела. Најновите официјални податоци упатуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новиот бран на коронавирус во Македонија се зголеми и бројот на лица кои се позитивни на вирусот, но немаат симптоми.Податоците од Институтот за јавно ...
сите 591 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 233 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 298 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 672 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 326 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ООН: 25 милиони луѓе би можеле да останат без работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: