Ковид-19: Израелската војска и полиција спроведуваат рестриктивни мерки

Израел ќе распореди војници за да помогнат на полицијата во уличните патроли и да го контролира спроведувањето на итни мерки воведени поради коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Мерките биле одобрени од владата доцна синоќа, прогласувајќи дека Брак Бнеи, кој се наоѓа во близина на Тел Авив, е „забранета зона“, поради високата стапка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изреалската полиција денеска постави метални барикади на улиците на градот Бнеи Брак, за да го спречи целосното движење во овој ултраортодоксен град, што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Началникот на Генералштабот на израелската армија Авив Кохави и двајца други генерали од денеска се во самоизолација по состанок со офицер кој подоцна бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светиот Благодатен Оган од Ерусалим ќе биде пренесен во православните земји како и досега, и покрај драконските мерки против коронавирусот, соопштува весникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа Кривични пријави против собранискиот спикер Џафери и двајцата инфицирани пратеници од Ковид 19 Бисера Костадиновска ...
сите 799 | | | веќе видена

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 364 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 112 | | | веќе видена

Баерн Минхен и ПСЖ се два големи гиганти кои рекое НЕ на Суперлигата, денеска својот став и официјално го потврдија за да ги елиминираат сите шпекулации кои ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Израелската војска и полиција спроведуваат рестриктивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: