Шпаркасе: Очекувајте ефикасно решение за одложување на обврските по основ на кредитни изложености


Шпаркасе Банка Македонија на својата веб страница објави кратка информација поврзана со развојот на концептот за олеснување на отплатата на кредитните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За најмалку 70% ќе се намалат ратите за кредитите од финансиските и лизинг друштва во следните три месеци за граѓаните, за кои нема да смеат да се пресметуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на плаќањето на ратите на шест месеци за граѓаните нема да биде бесплатно, туку ќе ги чини пари. Финансискиот товар, иако привремено ќе им се ...
| | веќе видена | слични

Баравме целосен мораториум за плаќање на ратите на кредитите, а добивме дополнителни камати. Многу граѓани особено повозрасните се ставени во неповолна ...
| | веќе видена | слични

Банките нема да се откажат од пресметувањето камати за време на мораториумот на наплата на рати за кредити, воведен поради корона-кризата. Претседателката на ...
| | веќе видена | слични

Маја Штериева од Македонската банкарска асоцијација вечерва во интервју на Телма изјави дека банките не можат туку така да носат одлука за солидарност. Таа ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска ја брани одлуката на банките со неопходноста од ликвидност, зачувување на стабилноста на банкарскиот систем и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 222 | | | веќе видена

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 586 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 311 | | | веќе видена

За случајот „Рекет” видовме сè и сешто, но обвинителството не покажа докази за делото за кое се товари обвинетиот Бојан Јовановски, изјави во завршен збор ...
сите 122 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе: Очекувајте ефикасно решение за одложување на обврските по основ на кредитни изложености

Од:
До кого (е-маил):
Порака: