Шпаркасе: Очекувајте ефикасно решение за одложување на обврските по основ на кредитни изложености


Шпаркасе Банка Македонија на својата веб страница објави кратка информација поврзана со развојот на концептот за олеснување на отплатата на кредитните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За најмалку 70% ќе се намалат ратите за кредитите од финансиските и лизинг друштва во следните три месеци за граѓаните, за кои нема да смеат да се пресметуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на плаќањето на ратите на шест месеци за граѓаните нема да биде бесплатно, туку ќе ги чини пари. Финансискиот товар, иако привремено ќе им се ...
| | веќе видена | слични

Баравме целосен мораториум за плаќање на ратите на кредитите, а добивме дополнителни камати. Многу граѓани особено повозрасните се ставени во неповолна ...
| | веќе видена | слични

Банките нема да се откажат од пресметувањето камати за време на мораториумот на наплата на рати за кредити, воведен поради корона-кризата. Претседателката на ...
| | веќе видена | слични

Маја Штериева од Македонската банкарска асоцијација вечерва во интервју на Телма изјави дека банките не можат туку така да носат одлука за солидарност. Таа ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии Нина Ангеловска ја брани одлуката на банките со неопходноста од ликвидност, зачувување на стабилноста на банкарскиот систем и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 353 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе: Очекувајте ефикасно решение за одложување на обврските по основ на кредитни изложености

Од:
До кого (е-маил):
Порака: