Влада: Земјите од регионот и ЕУ договорија зелени коридори за транспорт на примарни производи

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
5 копии

Владата вечерва на седница донесе Одлука за изменување и дополнување на Одлуката за ограничување на извозот на пченица и наполица и брашно од пченица и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Уредба со законска сила за примена на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за време на вонредна состојба, беше усвоена на денешната седница на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) позитивно одговорил на барањето на нашата земја да ѝ биде одобрен Инструментот за брзо финансирање во висина од 175,2 ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 34-та седница ја разгледа и усвои Информацијата според која Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) позитивно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од Институтот за јавно здравје за МИА изјавиле дека во ...
сите 514 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 118 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Земјите од регионот и ЕУ договорија зелени коридори за транспорт на примарни производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: