Спасовски: Не е време за профитерство, ние размислуваме како да се справиме успешно со целата оваа состојба


-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако се почитуваат мерките многу побрзо ќе се запре ширењето на вирусот, многу побрзо ќе престане оваа вонредна состојба и ќе се премине кон нормален начин на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Спасовски реагираше на новинарско прашање за процесот на аплицирање и истакна дека е невкусно да се реагира на нешто што дури денес ќе излезе во ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето во емисијата „Економски магазин“ на Алсат М, техничкиот премиер Оливер Спасовски говореше за економските мерки кои се донесоа усвојуваат поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во рамките на емисијата „Економски магазин“ на Алсат М во однос на економските ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во вечерашното гостување во „Економски магазин“ рече дека вториот економски сет на мерки е донесен по опсежна анализа. Вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 608 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 441 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Не е време за профитерство, ние размислуваме како да се справиме успешно со целата оваа состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: