Намерно кашлала врз храна во продавница, па ќе добие кривична пријава

„Сметаме дека ова е прва затворска казна во Лондон за инцидент со „ Ковид-19 “во кој учествува полицаец“, се вели во соопштението на полицијата. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Маж од американската сојузна држава Мисури е обвинет за терорисичка закана откако кашлал врз купувачи и напишал Ковид на фрижидер во една продавница. Џон ...
| | веќе видена | слични

Адам Луис (55) кој му се накашлал на полицаец во лице и му се заканувал дека ќе го зарази со коронавирус е осуден на шест месеци затвор – соопшти лондонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намерно кашлала врз храна во продавница, па ќе добие кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: