МИКРО И МАЛИ ПРЕТПРИЈАТИЈА: Бараме платите, здравственото и пензиско осигурување да бидат на товар на државата

Од здружението на микро и мали претпријатија (трговија на мало, занаетчиски дејности, козметички салони, фризери) и сите останати кои што нудат сервисни услуги ...
| | веќе видена | слични

Во Отворено студио на телевизија 24 гостуваше претставник на групацијата на угостители Мартин Ангеловски кој зборуваше за тоа како угостителството ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението на компании за организација, реализација и поддршка на настани, ТВ и филмски продукции, поздравувајќи ги напорите на Владата, сепак посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Со ова е загрозена целата креативна индустрија во државава која вклучува голем број останати сектори и поединци, реагираше Здружението на компании за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Телевизиската и филмската индустрија е целосно и сериозно загрозена од кризата и без можност за остварување каков било промет, зашто беше прва на удар со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најпогодени сектори од кризата кои имаат и најмногу вработени се угостителството и туризмот каде што според податоците на Државниот завод за статистика има 33 ...
| | веќе видена | слични

Дел од сопствениците на угостителски објекти, продавници за облека и фризерски салони и другите помали фирми алармираат дека мерките на владата се минимална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 428 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 504 | | | веќе видена

Поради забраната за одење на гробишта за верскиот празник Задушница, православните верници во Битола утрово се упатија во црквите за помен и молитва на ...
сите 198 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 417 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 214 | | | веќе видена

Изнајмувањето објекти или соби за сместување во време додека се на сила рестриктивните мерки за спречување на ширењето на епидемијата на коронавирусот COVID-19 ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИКРО И МАЛИ ПРЕТПРИЈАТИЈА: Бараме платите, здравственото и пензиско осигурување да бидат на товар на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: