Утврдена највисока трговска маржа за аргуми, ќе важи до крајот на вонредната состојба

Највисоката трговска маржа на стоките ќе важи до завршувањето на траењето на вонредната состојба, а влезе на сила од вчера. -Во „Службен весник " бр. 79/20 е ...
| | веќе видена | слични

Државното Јавно обвинителство денеска преку соопштение ги задолжува јавните обвинители на Вишите јавни обвинителства и јавните обвинители на Основните јавни ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд од денеска па до неодреден датум, ќе се судат само предмети во кои еден или повеќе обвинети имаат мерка притвор или куќен притвор, предмети ...
| | веќе видена | слични

Во овие тешки денови за граѓаните на нашата држава и за човештвото во целина, судството докажа дека може да одговори на секој предизвик, напиша претседател на ...
| | веќе видена | слични

Запирање на течење на роковите во правосудните постапки до крајот на вонреднта состојба, како и можност за водење на постапки по интернет се дел од новата ...
| | веќе видена | слични

Владата со уредба која има законска сила донесе одлука да не застаруваат постапките за кривично гонење, дознава Алсат. Оваа уредба ќе важи од прогласувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почитувани судии и јавни обвинители, адвокати, вработени и други претставници на правосудниот сектор,во овие исклучително тешки времиња за граѓаните, дозволете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 529 | | | веќе видена

Вирусот Ковид 19 е реална појава и затоа никој не смее да ја игнорира оваа закана, бидејќи на тој начин ја загрозува личната и колективната здравствена ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако еден полицаец од унгарскиот контингент, кој беше дел од граничната полиција на нашата јужна граница, добил позитивен резултат на Ковид-19 кога се вратил ...
сите 225 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 281 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 158 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 133 | | | веќе видена

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
сите 454 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврдена највисока трговска маржа за аргуми, ќе важи до крајот на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: