Апликација „Понуда-Побарувачка” за тргување со земјоделски производи преку вебот на МЗШВ


На интернет страницата на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) од денеска е поставен банер за полесен пристап на земјоделците до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Струмица се отвораат зелените пазари за продажба на земјоделски производи, но со посебни услови за работа, соопшти Општината откако Општинскиот штаб за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ваквата одлука е поради вонредната состојба и последиците од појавата на коронавирусот врз секторот земјоделство. Државниот инспекторат за земјоделство, во ...
| | веќе видена | слични

Извозот на зелка во овој период од годината е зголемен за 28 одсто споредбено со истиот период од минатата година информираше МЗШВ повикувајки се на податоците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Извозот на зелка оваа година споредено со минатата година е зголемен за 28 отсто, соопшти Министерството за земјоделство. Од почетокот на годинава до 29 март, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска на својот фејсбук профил обвини дека Владата, наместо да им помогне на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 608 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 441 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема информации дали Заев ги прифатил сите барања на Борисов во замена бугарскиот премиер да лобира во ЕУ за победа ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апликација „Понуда-Побарувачка” за тргување со земјоделски производи преку вебот на МЗШВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: