БИЗНИСОТ ПРАШУВА: Како викендов ќе работат компаниите што имаат втора смена


Како викендов ќе работат компаниите што имаат втора смена, со оглед што забраната за движење стартува од 16 часот, прашува бизнис секторот. Во период на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Трговија без контакт“ е пристапот што почна да го применува Турција за непречено одвивање на трговската размена без да дојде до контакт меѓу луѓето и да се ...
| | веќе видена | слични

На компаниите им е дадена можност за замена на приколка, полуприколка или контејнер, а оние што нема да го почитуваат пристапот „трговија без контакт" ќе треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сé уште не е решен проблемот со задржувањето на македонските камиони на турските граници и застојот на транспортот во Турција, а се прават напори и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова се тешки времиња, во кои не е лесно да се обезбеди достапноста на важни производи, суровини и репроматеријали. Затоа, проодноста на транспортните коридори, ...
| | веќе видена | слични

За да помогне во таа насока, претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески е во континуирана комуникација со колегите од сите стопански ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стопанската комора на Македонија го поздравува влезот на земјава во НАТО. Нагласува дека со овој чин е остварена нашата повеќедецениска стратешка цел со која, ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот го поздравува влезот на земјава во НАТО и смета дека тоа ќе биде значајна придобивка за земјава. Од Стопанската комора на Македонија велат дека н ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја и формално стана членка на НАТО. Тоа е голем ден за македонската држава и важен момент во нашата историја. Остварена е повеќедецениската стратешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската комора на Македонија апелира, не само до своите членки, туку и до сите други компании, во рамки на своите можности да и помогнат на пошироката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 262 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 267 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 154 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 213 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЗНИСОТ ПРАШУВА: Како викендов ќе работат компаниите што имаат втора смена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: