НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ, СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО - пресконференција на Филипче


За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
| | веќе видена | слични

Општина Куманово речиси две недели бара да се воведе карантин во градот, а Владата вчера одлучи од синоќа од 21:00 часот до понеделник до 5:00 часот да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Технички прашањата во епидемилошката анкета кои се однесуваат на тоа дали лицето било во странство или имало контакт со лице кое било во странство може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни, ќе може да имаат надзор и за време на полицискиот час. ...
| | веќе видена | слични

“Глас на Америка” објави интервју со министерот за здравство, Венко Филипче. Во интервјуто, Филипче зборува за капацитетот на државата да се справи со ...
| | веќе видена | слични

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
| | веќе видена | слични

Лоциран е прв заболен вработен на инфективната клиника во Скопје каде лежат најтешките случаи на заболени со корона вирус. Ова го потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 476 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНАВИРУСОТ, СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО - пресконференција на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: