„ПОРАКА“ спроведуваат прилагодени индивидуални едукативни програми со корисниците на дневните центри


Републичкиот центар за лица со интелектуална попреченост – ПОРАКА и дневните центри – ПОРАКА спроведуваат адаптирана програма за психосоцијална поддршка и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Останато

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 816 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 127 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ПОРАКА“ спроведуваат прилагодени индивидуални едукативни програми со корисниците на дневните центри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: