20 прекршувања на полицискиот час во Битола


Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казнени од по 2 000 евра за 13 лица од Кочани за нарушување на полицискиот час. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување ...
| | веќе видена | слични

Четири лица се обвинети дека сториле кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик. ...
| | веќе видена | слични

Единаесет лица ќе бидат казнети во Делчево. Седум поради прекршување на полицискиот час, четворица поради прекршување на самоизолација. -Седум лица се обвинети ...
| | веќе видена | слични

Седум лица се обвинети за сторено кривично дело – Непостапување по здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик и се ...
| | веќе видена | слични

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 537 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 288 | | | веќе видена

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила во ...
сите 351 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на “нашата татковина“ прогласи полициски час за време на големиот православен ден Духовден и со тоа забрани посета на гробиштата, што е прв пат во ...
сите 121 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 прекршувања на полицискиот час во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: