Компанијата „Milaya Capital LTD“ донираше 20.000 маски за припадниците на Армијата

2 копии

Во борбата со коронавирусот секој се вклучува колку знае и може, а не останаа неми ни навивачите на Вардар. Популарните Комити, најавија дека ќе донираат 700 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Службите на Општина Чаир доделија заштитни маски и средства за дезинфекција за 15 приватни амбуланти на територијата на оваа општина. – Грижата за сигурноста ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за производство на леб и бели печива, ,,Жито-југ” од Кавадарци донираше леб, брашно, заштитни визир маски и ракавици за помош на заедницата во ...
| | веќе видена | слични

Турска компанија направи автомат за заштитни маски за лице и средства за дезинфекција на јавните места. Автоматот е идеален за употреба на преполните јавни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот завзема се поголем замав во Шпанија. По Италија, Шпанија е земја со најголем број на заразени и починати во Европа. Во борба против Коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Обезбедени се 15.000 заштитни маски и средства за дезинфекција, наменети за институциите и за граѓаните, соопштија денеска од Општина Чаир. Од Општината ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси 70 отсто од граѓаните ќе излезат на гласање на парламентарните избори доколку здравствените власти дадат зелено светло за тоа. Тие нема да се чуствуваат ...
сите 727 | | | веќе видена

Лидерот на тимот доктори кои ја направија првата трансплантација на срце д-р Сашко Јовев, во интервју за ТВ24 рече дека пациентот е стабилен и веќе не е на ...
сите 260 | | | веќе видена

Во последните 24 часа направени се 258 тестирања, а регистриран е 21 случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-12, Куманово-3, Штип-1, Тетово-5, соопшти ...
сите 473 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 265 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Milaya Capital LTD“ донираше 20.000 маски за припадниците на Армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: