Во Кина 55 нови случаи на коронавирус, од кои 54 се увезени


Околу 600.000 жители во централна Кина се ставени во изолација откако едно лице било позитивно на тестот на коронавирус, бидејќи земјата се плаши од нов бран ...
| | веќе видена | слични

Кина, земјата од каде почна епидемијата со новиот коронавирус што прерасна во пандемија, успеа да ја стави ситуацијата под контрола и сега почна да ги укинува ...
| | веќе видена | слични

Во Кина забележани 36 нови заболени со коронавирусот, соопштуваат денеска од Националната здраствена комисија. Комисијата навела дека од нив 35 дошле од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина веќе прогласи крај на епидемијата со коронавирусот, а сега од оваа земја доаѓааат уште добри вести. Околу 92 проценти од заразените со новиот коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Во Кина речиси 92 отсто од заразените пациенти од коронавирус оздравиле, при што тој број во последниве седмици се големува, изјавил официјално претставникот ...
| | веќе видена | слични

Жители на кинескиот град Вухан тврдат дека како последица на коронавирусот само во нивниот град починале 42 илјади луѓе, а не 3,300 како што тврдат кинеските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 452 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 409 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кина 55 нови случаи на коронавирус, од кои 54 се увезени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: