Во Кина 55 нови случаи на коронавирус, од кои 54 се увезени


Околу 600.000 жители во централна Кина се ставени во изолација откако едно лице било позитивно на тестот на коронавирус, бидејќи земјата се плаши од нов бран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Област во централна Кина е делумно затворена поради стравувањата од втор бран на коронавирус, додека Пекинг се обидува да излезе од смртоносната епидемија и да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Кина, земјата од каде почна епидемијата со новиот коронавирус што прерасна во пандемија, успеа да ја стави ситуацијата под контрола и сега почна да ги укинува ...
| | веќе видена | слични

Во Кина забележани 36 нови заболени со коронавирусот, соопштуваат денеска од Националната здраствена комисија. Комисијата навела дека од нив 35 дошле од ...
| | веќе видена | слични

Кина веќе прогласи крај на епидемијата со коронавирусот, а сега од оваа земја доаѓааат уште добри вести. Околу 92 проценти од заразените со новиот коронавирус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 304 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 622 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кина 55 нови случаи на коронавирус, од кои 54 се увезени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: