Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот


Министерот за здравство, Венко Филипче денеска рече дека дополнителната рестрикција на движење во Куманово која денеска ја донесе Владата треба да придонесе да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за бројот на новозаболени пациенти и други информации во врска ...
| | веќе видена | слични

Единаесет медицински лица од Кумановската болница се позитивни на коронавирусот. Две лица починале на Инфективната клиника, каде во моментов се хоспитализирани ...
| | веќе видена | слични

Еден позитивен на коронавирусот е и медицински техничар од Инфектината клиника Како што информираше Министерот за здравство на Инфективната клиника има еден ...
| | веќе видена | слични

Има потврдени дијагностицирани позитивни случаи во кумановската болница и на Инфективната клиника. Во кумановската болница има 11 случаи, оваа бројка ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 627 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Настаните во САД поврзани со убиството на Флојд Џорџ се прелееја и во Германија. Па така неколкумина фудбалери на средбите од Бундеслигата викендов, ...
сите 231 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 201 лице во земјава се заболени од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: