Мицкоски објави документи: НОВИ ВРАБОТУВАЊА ВО ГАЗИ БАБА


Општина Ѓорче Петров на чело со градоначалникот Александар Наумоски  во екот на епидемијата донела одлука да потроши пари за кетеринг. Сите економски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога компаниите ги отпуштаат вработените, кога граѓаните се соочуваат со огромна економска неизвесност, општината Ѓорче Петров расипнички ги троши ...
| | веќе видена | слични

РЕКОНСТРУКЦИЈА ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА Колку треба да си одлепен од реалноста за да реновираш во време на Корона? Колку треба нерационално да размислуваш и во време ...
| | веќе видена | слични

Според јавно објавените податоци на системот за електронски набавки, општина Новаци склучила договор за реновирање на општинската зграда завчера, на 26 март ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во услови кога во светот и во Република Македонија владее пандемијата со ковид 19 – корона вирусот, сите средства економски, здравствени, социјални и срествата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека државата се бори со епидемијата на коронавирусот во ситуација на вонредна состојба градоначалникот на општина Новаци, Љубе Кузмановски ќе ја реновира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воените профитери Зоран Заев и Венко Филпче си имаат своја сенка во Борче Георгиевски, ова денеска преку реакција до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази ...
| | веќе видена | слични

Господине Мицкоски, лажните приказни веќе одамна станаа секојдневие за вас и вашата партија. Нема ден, а да не извитоперите или измислите некоја приказна со ...
| | веќе видена | слични

Неодговорно е во време на криза со коронавирусот, градоначалникот на Гази Баба да потроши 245.000€ за привремени вработувања, објави на Фејсбук Антонио ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 218 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 211 | | | веќе видена

Над 90 проценти од сега новодијагностицираните се во рамките на познати кластери, заболени и трансмисија на вирус настаната на семејни настани кога се ...
сите 271 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 309 | | | веќе видена

Синот на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд вчера одржа говор на местото на смртта во Минеаполис и побара правда. Квинси Мејсон Флојд, син на убиениот Џорџ ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски објави документи: НОВИ ВРАБОТУВАЊА ВО ГАЗИ БАБА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: