Kовид-19 – состојба во светот и на Балканот: САД први по заразени, Италија по починати, ја следи Шпанија


Со вчерашните нови 15.000 случаи, САД со вкупно околу 83.000 заразени за околу 1.000 ја претекнаа Кина во вкупниот број заболени од коронавирус. Во Италија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Француските здравствени власти ги дадоа првите официјални бројки за бројот на смртните случаи во старските домови од почетокот на кризата. Според нецелосните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во САД во последните 24 часа од коронавирус починаа 1.169 лица, соопшти американскиот универзитет „Џонс Хопкинс“ и додаде дека ова е најголем број мртви досега ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните статистички податоци, во текот на вчерашниот ден бројката на заразени од коронавирусот во светски рамки надмина цифра од 1 милион лица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 594 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kовид-19 – состојба во светот и на Балканот: САД први по заразени, Италија по починати, ја следи Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: