Хуманитарни летови: Ако не дојдат пријавените патници другите ќе го платат нивниот билет


Една ноќ пред да летаат назад во Македонија дел од Македонците кои во земјава со хуманитарен лет треба денеска до пладне да се вратат од Германија немаа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Аликанте се наоѓа на медитеранскиот брег на источна Шпанија. Тој е популарна туристичка дестинација и веќе некое време брачната двојка Стефани и Горазд Христов ...
| | веќе видена | слични

Американските амбасади во Скопје и Приштина се искоординираа со владите на Северна Македонија и на Косово за да овозможат транзит на американски граѓани со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во вечерашното гостување во „Емисијата 200“ која се емитува на Алсат-М, запрашан за тоа дали државата односно ...
| | веќе видена | слични

Вирџинија Ристеска е едно од лицата кои преку државните хуманитарни летови беа донесени во земјава и подоцна сместени во карантин. Таа вчера објави Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 429 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 249 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со заложбите за поголема помош на граѓаните, компаниите ,стопанството погодени од коронакризата, преку пакет економски ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарни летови: Ако не дојдат пријавените патници другите ќе го платат нивниот билет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: