МАНЧЕВСКИ: Намалување на платите е една превентивна мерка, без приватниот бизнис нема плата и за јавната администрација


Соочени сме со криза, можеби најголема во историјата, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. - Намалувањето на платите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, потпиша договор за пристапување на Северна Македонија, кон програмата за дигитална ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии
2 копии

Министерот информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски за “Утрински брифинг“ рече дека ако продолжи кризата со корона вирусот, во следните месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за моменталната состојба со Ковид 19 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителната заменичка министерка Невенка Стаменковска Стојковски, немајќи докази за да ги побие објавените бројки во Извештајот на вработеи во јавниот ...
| | веќе видена | слични

Првиот македонски интернет провајдер, Унет, одбележува 25 години постоење и по повод јубилејот одлучи да му помгне на угостителството – најзасегнатиот сектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 515 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАНЧЕВСКИ: Намалување на платите е една превентивна мерка, без приватниот бизнис нема плата и за јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: