Заев: Кратењето на платите на е е добра вест, јас како претседател на СДСМ не се откажувам од тој предлог


Кратењето на платите на администрацијата не е добра вест, но тоа реалноста. Јас како претседател на СДСМ не се откажувам. И ние во партијата имаме различни ...
| | веќе видена | слични

Вториот голем економски пакет на Владата од 200 милиони евра овозможува директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството, малите и средни ...
| | веќе видена | слични

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите кои ќе го искористат правото на финансиска поддршка за исплата на плати, имаат обврска примените финансиски средства да ги вратат во Буџетот, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пандемијата за Заев и неговите соработници е игра, но за обичниот граѓанин е борба на живот и смрт. Додека Заев и неговите послушници танцуваат со корона ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Коронавирусот комплетно го промени начинот на кој фунцкионира светот и никој не е поштеден. И нашата земја како дел од глобалната криза која го зафати светот, ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата за Заев и неговите соработници е игра, но за обичниот граѓанин е борба на живот и смрт, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ, во кое се додава ...
| | веќе видена | слични

Со уредбите што завчера и денеска ги донесе Владата за директна помош и поддршка на економијата државата спасува работни места. Тоа се мерки што ги помагаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 648 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 525 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 239 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Кратењето на платите на е е добра вест, јас како претседател на СДСМ не се откажувам од тој предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: