Заев: Нема потреба од лидерска средба

Одложувањето на претседателските избори во Полска поради пандемијата на коронавирус би било неуставно, повтори денеска лидерот на владејачката партија „Право и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во образовната емисија „ТВ Училница“, која од 16 март секој работен ден се прикажува на Македонската радио-телевизија, денеска гостуваа премиерот Оливер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, заедно со министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска гостуваше во образовната емисија „ТВ Училница“, која од 16 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
сите 453 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 412 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 198 | | | веќе видена

Кире Наумов, директорот на Развојната банка на Северна Македонија, очекува следната недела до засегнатите претпријатија-апликанти да се исплатат првите ...
сите 256 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Телевизијата Канал 5 денеска објави соопштение во врска со случајот со главниот и одговорен уредник во телевизијата, Гоце Михајлоски кој е заразен со ...
сите 195 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нема потреба од лидерска средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: