Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска во телефонски разговор со албанскиот премиер Еди Рама оцени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама за телевизија „Ора њуз“ изјави дека првите 10 дена од овој месец ќе бидат одлучувачки за преземање дополнителни мерки против ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама во изјава за вториот канал на македонската државна телевизија рече дека Албанија испратила 30 медицински сестри и доктори во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска испрати уште една охрабрувачка порака до граѓаните за ситуацијата низ која поминува земјата со Ковид-19. – Имајте доверба, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Влада објави дека граѓаните ќе мора да бараат дозвола за да излезат по основните набавки. Премиерот Еди Рама кажа дека луѓето можат да аплицираат онлајн преку ...
| | веќе видена | слични

Албанската Влада во актуелната сосотојба со коронавирсот ја менува повторно шемата на движење на целата територија на земјата. Освен полицискиот час во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 204 | | | веќе видена

Владата ги расчистени дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата, соопштија денеска министерката за финансии ...
сите 270 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: