Реал Мадрид со голем гест: Сантијаго Бернабеу ќе стане складиште на медицински материјали

Шпанија е една од најзагрозените земји во светот, бидејќи пандемијата на коронавирус многу силно ги погоди. Еден од најголемите клубови во светот, Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемите лондонски клубови добиле барање од градските власти да ги отстапат своите медицински тимови во борбата против коронавирусот. Градоначалникот Садик ...
| | веќе видена | слични

Тотенхем го понуди новоизградениот ултрамодерен стадион на британската здравствена организација како приклучок во битката против Коронавирусот. Управата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 169 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал Мадрид со голем гест: Сантијаго Бернабеу ќе стане складиште на медицински материјали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: