Руски епидемиолог прогнозира што ќе се случи со пандемијата: И болеста САРС го исплаши светот на ист начин, па ја нема веќе 17 години


Кинезите презедоа невидени мерки за борба против коронавирусот и организираа карантин што никогаш не беше виден во човечката историја, изјави д-р Александар ...
| | веќе видена | слични

Што се суперпреносители? Кога станува збор за пренесување на заразни болести, не се сите еднакви, британскиот Гардијан неодамна напиша за т.н. заразни болести. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како е можно Италија да има скоро 85.000 заразени и над 9000 мртви денес? Или за Шпанија да има 72.000 заразени и над 5.600 мртви и Франција скоро 33.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Коронавирусот, како и секој останат вирус е примитивно суштество на кое тешко му е да се заштити од ултравиолетово зрачење“ – сметаат научниците. ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе заврши сето ова? Веројатно не постои друго прашање во ова време, кое е повеќе поставено од луѓето ширум светот. Сепак, новата студија од Италија е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако почна епидемијата, а потоа и пандемијата со Ковид 19, се навикнавме да слушаме и гледаме само лоши вести, особено од Италија, која е најпогодената ...
| | веќе видена | слични

Крајот на епидемијата со коронавирусот се ближи, предвидуваат експерти и прогнозираат дека на почетокот на мај, во Италија, која е најпогодена земја во Европа, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за економија и финансии Еинауди во Рим предвидува дека ширењето на инфекцијата со коронавирусот во Италија ќе заврши до 5 мај.Откако почна ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот Институт за економија и финансии Еинауди (EIEF) денеска објави студија која прогнозира дека врвот на епидемијата на коронавирусот во таа земја ќе ...
| | веќе видена | слични

Според прогнозите на италијанскиот Институт Ејнауди за економија и финансии, епидемијата на новиот коронавирус во Италија би завршила до 5 мај. Епидемиолошкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 203 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 221 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски епидемиолог прогнозира што ќе се случи со пандемијата: И болеста САРС го исплаши светот на ист начин, па ја нема веќе 17 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: