Чулев: Граѓаните воглавно го почитуваат ограничувањето за движење


Граѓаните воглавно ја почитуваат мерката за ограничување на движењето и покажуваат високо ниво на совесност, иако се забележани одредени отстапувања, изјави ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе уште 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело – ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави 39 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 45 лица, ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Обвинетиот, на 26 март во 02:45 часот, за време на полицискиот час бил затекнат со автомобил кај клучката Прдејци. Со ова тој не постапил според прописите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

За утринска молитва дома за Рамазан Бајрам во џамија, одлучи денеска Ријасетот на Исламската Верска Заедница во Македонија, објави на својот фејсбук профил ...
сите 240 | | | веќе видена

Најавените платежни картички со средствата за граѓаните се очекува да бидат поделени во периодот јуни-јули, како што стои во третиот сет на економски мерки, ...
сите 425 | | | веќе видена

Надлежните институции во земјава најавија дека угостителските објекти ќе се отворат на почетокот на следната недела. За отворање на границите, сметаат, се уште ...
сите 188 | | | веќе видена

Стоматолозите алармираат за зголемените трошоци за заштитна опрема согласно протоколите за работа, со цел превенција од ризиците од вирусната инфекција Ковид ...
сите 104 | | | веќе видена

Првиот човек на Бундеслигата, извршниот директор Кристијан Зајферт даде една интересна изјава за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Младиот Халанд ...
сите 150 | | | веќе видена

Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
сите 513 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Граѓаните воглавно го почитуваат ограничувањето за движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: