Хуавеи донирале маски и заштитна опрема на здравствените работници во Европа

Телекомуникацискиот оператор Хуавеи се приклучува на групата кинески компании кои донирале милион маски и заштитна опрема во европските земји, покажувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници на британската влада тврдат дека Кина шири дезинформации за сериозноста на епидемијата на коронавирус во својата земја, јави „Мејл“, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Шпанија повлекува 9000 брзи тестови за „ковид-19“ направени во Кина, откако тестовите откриле дека нивните резултати биле „неверодостојни“. Тестовите, ...
| | веќе видена | слични

Кинеската компанија Алибаба на Словенија и донира тестови за коронавирусот, кои се очекува да пристигнат за неколку денови. Како што јави дописникот на МИА до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 203 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 221 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуавеи донирале маски и заштитна опрема на здравствените работници во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: