Нови 24 случаи на корона во земјава најмногу во Скопје 15, за прв пат и во Тетово


Нови 24 заразени со коронавирус се регистрирани последното деноноќие. Прв случај е потврден и во Тетово. Се работи за 69 годишен пациент, кој бил на лекување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Во текот на следната недела како донација треба да пристигнат и 500.000 маски и 20.000 тестови, реагенси за тестирање на коронавирусот. Добивме одговор од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција во Владата потврди дека новодијагностицирани со коронавирус се 24 пациенти и тоа во Скопје (15), ...
| | веќе видена | слични

Денеска во болницата во Куманово престојуваше наш експерт, професор од Инфективната клиника во Скопје кој детално разговараше со лекарите од инфективното ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната ...
| | веќе видена | слични

Според министерот за здравство Венко Филипче, заразениот од Тетово, две седмици лежел во Заводот за рехабилитација во Скопје. Оттаму, пак, според новинарка од ...
| | веќе видена | слични

Првиот заболен од корона вирус во тетово 69 годишниот маж лежел во болницата за рехабилитација во Капиштец од 9 ти до 23 ти март. Ова попладнево на прес ...
| | веќе видена | слични

Уште еден заразен со коронавирус, од Кожната клиника. Прв случај е регистриран и во Тетово, тоа е пациент кој престојувал во Заводот за рехабилитација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 286 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Генерална оценка е дека мерките на владата се почитуваат од граѓаните, рече Чулев на днешната прескоференција соопштувајќи ги следните податоци за нивното ...
сите 450 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 24 случаи на корона во земјава најмногу во Скопје 15, за прв пат и во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: