Чулев: 300 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движењето и против нив се преземени соодветни санкции


Граѓаните воглавно ја почитуваат мерката за ограничување на движењето и покажуваат високо ниво на совесност, иако се забележани одредени отстапувања, изјави ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе уште 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело – ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави 39 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 45 лица, ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Обвинетиот, на 26 март во 02:45 часот, за време на полицискиот час бил затекнат со автомобил кај клучката Прдејци. Со ова тој не постапил според прописите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: 300 граѓани не ја почитувале мерката за ограничување на движењето и против нив се преземени соодветни санкции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: