Истражување: Зошто мажите се повеќе изложени да заболат од коронавирус?


Мажите, постарите и хроничните пациенти се повеќе изложени на заболување на новиот коронавирус, покажуваат податоците од почетокот на епидемијата. Мажите не ...
| | веќе видена | слични

Најновите сознанија на докторите кои што секојдневно се борат со коронавирусот внесуваат страв од новите начини и симптоми на епидемијата коронавирус. Ова би ...
| | веќе видена | слични

Новиот коронависрус предузвикува неуролошки оштетувања кај мал број на пациенти кои развиваат тешка клиничка слика. Епидемиолог од грчкото Министерство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставник на грчкото Министерство за здравство на денешната конференција изнел нови сознанија за коронавирусот. Коронавирус SARS-CoV-2 предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Освен белите дробови, научниците во Америка утврдиле дека Ковид-19 може да предизвика и срцеви проблеми, дури и кај луѓето кои што претходно немале проблеми од ...
| | веќе видена | слични

Италија веќе неколку седмици е загатка за здравствените експерти – како земјата со само 60 милиони жители може да има најмногу смртни случаи од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 95 проценти од оние кои починале од коронавирус во Европа имаат повеќе од 60 години, но идејата дека COVID-19 ги погодува само постарите луѓе е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Зошто мажите се повеќе изложени да заболат од коронавирус?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: