Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

КАКОВ АПСУРД! ВО УСЛОВИ КОГА ВЛАДАТА НЕ ПРЕЗЕМА НИКАКВИ МЕРКИ ЗА СПАС НА ИЛИЈАДНИЦИ РАБОТНИ МЕСТА ВО ПОГОДЕНИТЕ СЕКТОРИ, АВРМ ОТВОРА ЈАВЕН ПОВИК ЗА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства по глава на жител во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Канадската Влада ги зголеми субвенциите за малите и средните претпријатија за исплата на платите на вработените од 10 на 75 отсто од платниот фонд на фирмите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вршителот на должноста министер за финансии на Косово Бесник Бислими ѝ предложи на владата пакет итни фискални мерки, за поддршка на претпријатијата кои трпат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Велика Британија најави итни мерки за помош за самовработените откако се соочи со зголемен притисок за да ја усогласи финансиската помош што им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: