Германија ѝ помага на Италија, прифаќа пациенти со коронавирус


5 копии

Во Германија нагло се зголеми бројот на заразени со новиот коронавирус со регистрирани 2.660 нови заразени и 31 смртен случај.Вкупниот број заразени е 80.641, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Германија бројот на заразените со коронавирусот повторно значително е зголемен во четвртокот и сега има вкупно 73.522 инфицирани, а брјот на починатите само ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во борбата против коронавирусот Германија во големи количеста набавува еден лек што има намера да го употреби против Ковид-19, пишува „Франфуртер Алгемајне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако многумина имаат впечаток дека ситуацијата со пандемијата на коронавирусот во Германија е под контрола, сепак бројот на заразени и во оваа земја рапидно ...
| | веќе видена | слични

Германија во чекор го следи примерот на Јужна Кореја во борба против новиот коронавирус, се со цел да го спречи преоптоварувањето на интензивните одделенија во ...
| | веќе видена | слични

Често истакнувана како пример во Европа за пристапот кон епидемијата, Германија веќе спроведува меѓу 300 и 500 илјади тестови за коронавирус неделно, повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ѝ помага на Италија, прифаќа пациенти со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: