Четворица гостиварчани го прекршиле полицискиот час


5 копии

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице заради непостапување според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе уште 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело – ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави 39 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 45 лица, ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

– Обвинетиот, на 26 март во 02:45 часот, за време на полицискиот час бил затекнат со автомобил кај клучката Прдејци. Со ова тој не постапил според прописите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 288 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението денеска почнува од 16 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот. Со ова почнува 61 часовен карантин за сите граѓани на ...
сите 283 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица гостиварчани го прекршиле полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: