Мицкоски: Каква е таа солидарност кога на стопанството му велите да се стрпи и кратите плати, а од друга страна вработувате нови партиски кадри


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиаш: Ајде што задоцнето, делумно и лошо ги копираат анти кризните мерки што ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните „вашите проблеми, заеднички решенија-ја сакам Македонија”, до нашата партија и денес ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ наведе факти кои го одбележаа денот, при што констатираше дека техничкиот премиер Оливер Спасовски дека граѓаните ќе треба да плаќаат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, пакетот економски мерки на Владата е разочарувачки. 1.Разочарувачки пакет на владата, ...
| | веќе видена | слични

Граѓанин од Скопје бара градот да ги снабди со заштитна опрема - маски, ракавици и скафандери, комуналните работници и другите работници од јавните ...
| | веќе видена | слични

СДСМ предложи политичките партии да се откажат од буџетските средства за нивните партии во полза на борбата против ширењето на корона вирусот во нашата земја. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ јавно се откажа од буџетско финансирање уште пред една недела. Но, СДСМ слуша само тоа што сака да слушне и држат празни прес конференции и не нудат ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ дознава дека Владата ќе ги скрати и парите наменети за партиите за изборните кампањи. Министерството за права до Владата ја достави уредбата ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо, ова денеска преку Фејсбук статус го потенцираа од Комисијата за локална самоуправа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Каква е таа солидарност кога на стопанството му велите да се стрпи и кратите плати, а од друга страна вработувате нови партиски кадри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: