Полицијата во Индија на брутален начин се справува со лицата кои не го почитуваат полицискиот час


Како и многу земји во светот, така и Индија деновиве прогласи полициски час поради пандемијата со коронавирусот. Но, за да се задржат сите 1.3 милијарди луѓе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Индискиот премиер Нарендра Моди ги повика Индијците во недела, со држење свеќи и мобилни телефони в рака, девет минути да ги растеруваат „мракот и ...
| | веќе видена | слични

Некои од нив, во шарени коронавирусни шлемови, танцуваат на улиците со маски и ги предупредуваат луѓето за опасноста од зараза и потребта од изолација, а во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извештаите од Индија говорат како полицијата со стапови ги тепа сите оние кои не ја почитуваат сегашната забрана за движење поради пандемијата, или се собираат ...
| | веќе видена | слични

Рајеш Бабу, полицаец од градот Ченаи, носи специјално изработена кацига во облик на коронавирус, додека ги запира возилата и пешаците на контролните пунктови. ...
| | веќе видена | слични

„Ако излезете, јас ќе влезам“! Полицаец во Индија на инвентивен начин ги предупредува граѓаните за коронавирусот (ВИДЕО) Коронавирус-кацига како ...
| | веќе видена | слични

Полицаец во Индија сериозно си ја сфати задачата да ги предупредува граѓаните кои не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. Раџеш Бабу патролира на ...
| | веќе видена | слични

Поради коронавирусот, многу земји го забранија движењето или значително редуцираа како на пешаците така и на возилата, мотоциклите, велосипедите. Една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Индија на брутален начин се справува со лицата кои не го почитуваат полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: