МОН работи на решение за учениците кои немаат пристап до интернет


Министерот за образование и наука Арбер Адеми на денешната 29-та владина седница информираше за поставувањето на Националната платформа за е-настава која од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во ек на светска пандемија и целосна блокираност на образовниот систем, македонската влада импровизира и си игра со иднината на илјадници ученици, истакна на ...
| | веќе видена | слични

Речиси еден месец по воведувањето на далечинската настава поради пандемијата од коронавирусот, училиштата се празни, а домовите во дел од денот претворени во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ова не е време за натпревар, суета, партиски или друг вид поделби. Ова е време на војна во која што секој човечки ресурс е потребен на располагање на државата ...
| | веќе видена | слични

Од МОН остануваат на ставот дека бројчано оценување на учениците е изводливо, а контролни тестови за третото тримесечие да се прават на интернет. Иако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага да се укине матурата за оваа година и да се донесат сет мерки за учениците.„Електронското учење, односно користењето на мултимедија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Мерката за поддршка на работодавачите од приватниот сектор за 14.500 денари плата по вработен може да ја користат и управителите и сопственици на бизнисите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН работи на решение за учениците кои немаат пристап до интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: