Австралија со вакцината против ТБЦ во битка со коронавирусот


Ширум светот би можело да има 10 милиони луѓе заразени со коронавирусот, со оглед на тоа што извештаите во некои земји се неточни поради недоволното тестирање, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Научници од повеќе западни земји испитуваат дали вакцината против туберкулоза помага во борбата против коронавирус, бидејќи во земјите со задолжителна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Научници од Австралија почнаа со тестирање на две потенцијални вакцини против новиот коронавирус, што може да биде голема пресвртница која би можела да означи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гувернерот на градот Пуебла, Мигел Барбоса тврдел дека повеќето случаи на заболени од COVID-19 во земјата се богаташи. “Ако сте богат, ризикувате. Ако сте ...
| | веќе видена | слични

Мексиканскиот службеник ја шокирал јавноста со тврдењето дека сиромашните луѓе се имуни на коронавирусот кој го проголтал светот. Мигел Барбоса, гувернер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 187 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија со вакцината против ТБЦ во битка со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: