Дел од земјоделците се изземени од ограничувањето за движење за викенд


Во просториите на ПЕ на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Велес во тек е делење на времените дозволи за движење за земјоделците до ...
| | веќе видена | слични

Подрачната единица на Министератвото за земјоделство, шумарство и водостопанство во Дебар, информираше дека замјоделците кои доставиле барање за дозвола за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со оглед на новите проширени мерки за ограничување на движење за време на викенд деновите од 16:00 часот до 05:00 часот, што ги донесе Владата за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата за исклучување на земјоделците што одгледуваат раноградинарски култури од забраната за движење за време на викенд полицискиот час ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјоделците што одгледуваат раноградинарски култури и имаат неодложни активности поврзани со производство во пластеници се изземени од забраната за движење во ...
| | веќе видена | слични

Другите земјоделци, пак, од останатите подсектори (сточари, овоштари, поледелци) ако имаат неодложни активности поврзани со земјоделското производство за време ...
| | веќе видена | слични

Димковски: Раноградинарите ќе бидат исклучени од забраната за движење во викенд деновите, за останатите земјоделци кои имаат неодложни активности ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 359 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од земјоделците се изземени од ограничувањето за движење за викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: