ДОЖИВЕАЛ МОЗОЧЕН УДАР: Почина докторот кој работел 35 дена без прекин (ВИДЕО)


2 копии

Кинескиот анестезиолог Донг Тијан (29), бил прогласен за мртов во болницата Хубеи една недела пред неговиот 30-ти роденден. Тој починал од мозочен удар, откако ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишниот кинески анестезиолог Донг Тиан во саботата починал од мозочен удар, бидејќи без престан работел цели 35 дена со цел да им помогне на ...
| | веќе видена | слични

29-годишен доктор од Кина, Донг Тиан, починал од мозочен удар како последица на работењето без престан. Тиан цели 35 дена работел на спасување на заболените од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 375 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, Почитувани колеги во Министерството за одбрана и припадници на Армијата! После долгиот пат од цели 27 години, конечно успеавме. Честитки ...
сите 386 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 284 | | | веќе видена

Вечерва два автобуса со наши државјани кои беа вратени од Малта со попладневниот лет, што го организираше Министерството за надворешни работи, пристигнаа во ...
сите 303 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 385 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЖИВЕАЛ МОЗОЧЕН УДАР: Почина докторот кој работел 35 дена без прекин (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: