Затвореници во Србија се откажуваат од оброк поради најсиромашните пензионери

Речиси 3.400 затвореници во четири затвори во Србија одлучиле да се одрекнат од еден оброк во корист на најсиромашните пензионери за да дадат поддршка на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Србија денеска е најлошиот ден од појавата на коронавирусот во земјата, изјави на владината прес конференција Горан Сртевановиќ, директор на клиниката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Стевановиќ соопшти дека во изминатите 24 часа во Србија починале седум лица, а позитивни на тестот на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Србија во изминативе 24 часа дупло е зголемен бројот на тестирни лица и од 622 новотестирани, позитивни на коронавирусот се 44 лица, со што од 3084 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во Клиничкиот центар во Војводина почина жена, тоа е официјално 14 жртва на коронавирусот во Србија. Ова е четврт случај на починат од околината на Војводина. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореници во Србија се откажуваат од оброк поради најсиромашните пензионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: